Talihsiz Galaxy Note 7 yenilenerek geri dönüyor! Galaxy Note 7 FE'nin özellikleri neler?

Samsung, piyasadan topladığı Galaxy Note 7’yi yeniledi, Note 7 FE testlerden başarıyla geçti.

Bilindiği üzere yaşanılan batarya problemleri nedeniyle Samsung, Galaxy Note 7 modelini piyasadan toplatmıştı. Galaxy Note 7, talihsizliğini yenilenerek üzerinden attı ve Galaxy Note 7 FE olarak dönmeye hazırlanıyor.

Geekbench testlerinde başarısı keşfedilen Galaxy Note 7 FE, daha küçük ve güvenli bir bataryaya sahip. Bununla birlikte Note 7 FE’nin daha az maliyetle üretilebileceğini söyleyebiliriz. Temmuz ayının ilk  haftasında satışa çıkarılması beklenen Note 7 FE, piyasaya çıkmadan önce Geekbench testlerinden de geçmeyi başardı.

Samsung Galaxy Note 7 FE, SM-N935S olarak listelendi. Telefon, Android 7.0 ve 4GB RAM'e sahip. 1.59GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Exynos 8890 işlemci ile çalışıyor.

Tek çekirdekli testte 1963 puan alan Galaxy Note 7 FE, çok çekirdekli testten ise 5965 puan alarak geçti. Yeni model, daha küçük bataryayla çalışacak ancak performansı orijinal Note 7 ile aynı olacak.

Dünya pazarına sunulmadan önce Samsung’un anavatanı Güney Kore’de satışa çıkacak olan Galaxy Note 7 FE’nin, 150.000-450.000 adet arasında üretilmesi bekleniyor.

Galaxy Note 7 FE’nin fiyat etiketi yaklaşık 620 Dolar olacak ve Mavi Mercan, Oniks Siyah, Gümüş Titanyum ve Altın Platin renk seçenekleri ile gelecek.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER