Sony'nin yeni profesyonel projektör sistemleri yakında satışta

Sony, yeni nesil lazer teknolojili projektör chazlarını nisan ayından itibaren satışa sunacak.

Sony, 5000 ve 6000 lümen parlaklığa sahip iki yeni modelle orta düzey parlaklık yelpazesindeki lazer ışık kaynaklı projektörlerinin sayısını artırıyor. Yeni modeller olan VPL-FWZ65 (6000 lm WXGA) ve VPL-FWZ60 (5000 lm WXGA), kısa süre önce duyurulan VPL-FHZ57 (4100 lm) ile birlikte mevcut  yelpazesini tamamlıyor. 

Eğitim kurumları, kurumsal ortamlar, büyük mekânlar ve eğlence yerleri dahil olmak üzere çeşitli ortamlardaki ticari uygulamalar için tasarlanan yeni modeller, Sony'nin lazer tabanlı profesyonel projektör modellerinin sayısını 9'a çıkarıyor. 2000 lümenden 7000 lümene kadar çıkan lazer tabanlı projektörler WXGA, WUXGA ve 4K çözünürlüklerde sunuluyor. 
İkili stratejisine bağlı kalan Sony, 3LCD lazer kurulum projektörlerinin lamba tabanlı modellerini de sunmaya devam edecek. Bu yaklaşımı desteklemek amacıyla Sony, iki yeni lambalı projektör de sunuyor: VPL-FW65 (6300 lm WXGA) ve VPL-FW60 (5200 lm WXGA). Bu modeller, lamba tabanlı projeksiyona daha uygun olabilecek kurulum uygulamaları için kullanıcılara daha fazla seçenek sağlayacak. Yeni lazer ve lambalı projektörlerde doğal görünümlü ve canlı renkler üretmek için BrightEra® panel teknolojisi kullanılıyor.

Yeni modeller, üst düzey tüketici eğlence çözümleri için Sony'nin ev sineması projeksiyon sistemlerinde kullanılan "Reality Creation" teknolojisi gibi özelliklerle gelişmiş görüntü kalitesi sunmak için tasarlandı. Reality Creation motoru ayrıntı, netlik ve keskinliği iyileştirerek görüntülerin kalitesini doğal olarak yükseltmek için tüm giriş sinyallerini analiz edip işliyor. Bu, düşük çözünürlüklü WXGA serilerinde bile yüksek çözünürlüklü perspektif sağlıyor.  Sony'nin lazer ışık kaynağında lamba olmadığı için lambanın ısınmasını veya soğumasını beklemek, eğilme açısını kısıtlamak ve yüksek parlaklık ile yüksek çözünürlük arasında bir seçim yapmak gerekmiyor.

Neredeyse 20.000 saat bakım gerektirmeden çalışacak biçimde tasarlanan lazer projektörlerde bulunan Otomatik Karartma ve Otomatik Parlaklık gibi enerji tasarrufu özellikleri, kullanım ömrü boyunca toplam sahip olma maliyetini geleneksel lamba kaynaklı projektörlere kıyasla önemli ölçüde azaltıyor. 

4 yeni modelde de motorlu geniş lens kaydırma özelliği bulunuyor. Bu özellik zorlu ortamlarda kurulum için ideal bir çözüm sağlıyor. Örneğin, projektör ekrandan daha yukarı kurularak izleyicilerin görüş hatları korunuyor veya tavandaki HVAC borularından etkilenmemesi için yatay olarak kurulabiliyor. Ayrıca yeni modeller, kısa yansıtma açılı lens ve 4,84:1 yansıtma aralığına kadar destek sunan tele yakınlaştırma lensi gibi isteğe bağlı çeşitli lenslerle birlikte kullanılabiliyor. Bayonet lens bağlantı sistemi ise lensin kolay ve hızlı bir şekilde değiştirilmesini sağlıyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam