Sony α9 Aynasız SLR Fotoğraf Makinesi

Sony’nin yeni α9’u, türünün ilk örneği olan sensörü ile dikkati çekiyor.


Yeni α9’un rekor kıran hızlara ulaşmasında, yeni 24.2 MPii Exmor RS yığılı görüntü sensörü, yeni BIONZ X işlemci ve ön uç LSI’ın bileşimi kritik bir rol oynuyor. Bu bileşenlerin muazzam işlem gücü, daha hızlı AF/AE hesaplamaya imkan verirken, EVF görüntü gecikmesini de azaltıyor. Aynı zamanda daha büyük kesintisiz çekim ara belleğinden de sorumlu olan işlemci ve ön uç LSI bulunuyor. Bu sayede fotoğrafçılar, kesintisiz AF/AE takibi ile 362’ye kadar JPEGvi veya 241’e kadar RAWv fotoğrafı saniyede 20 kare hızla çekebiliyor.


Katman Algılamalı AF
Fotoğraf makinesi, çerçevenin yaklaşık %93’ünü kapsayan 693 odak düzlemi katman algılamalı AF noktası ile, normalde odaklanmanın zor olduğu sahnelerde dahi gelişmiş hassasiyet ve yanılmaz odağı güvence altına alıyor. Katman algılamalı AF’nin hızı ve mükemmel takip performansını kontrast AF’nin hassasiyeti ile bir araya getiren Hızlı Hibrit AF sistemi, α7R II’ye kıyasla yaklaşık %25 daha hızlı performans sunarak hızlı hareket eden tüm nesneleri yakalıyor. 


α9’da, detayların gerçek yaşamı aratmayacak şekilde, mükemmel doğrulukla yeniden üretilmesi için, yaklaşık 3.686k noktalı tamamen yeni, yüksek çözünürlüklü, yüksek parlaklıktaki Quad-VGA OLED Tru-Finder vizör de bulunuyor. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam