Sigma 85mm 1.4 DG HSM Art

Mükemmel bir performans ve kaliteye sahip üçüncü parti objektif

Tasarım ve Performans
Sigma'nın yüksek kalitedeki serisinin bir parçası olarak, 85mm'lik Art, yapı ve dayanıklılık söz konusu olduğunda bir tarz değil. Lensin gövdesi büyük oranda metalden oluşturulmuş - odak uzaklığı görüntüleme penceresi ve manuel-otofokus anahtarının olduğu alan bir istisna. Odak halkası sırtları için tutulması kolay olan lastik bir tutamak kullanılmış. Lens, güzel bir taşıma çantası, objektif kılıfı ve objektif kapağı ile birlikte geliyor - her üçü de objektifin ileri teknolojik yapısına uygun.


Diğer 85mm lenslerle karşılaştırıldığında, Sigma'nın ön bileşeni oldukça büyük, 86mm filtre boyutuna ihtiyaç duyuyor. Bu boyut çok yaygın değil; bu da filtreleri bulmayı biraz daha zor hale getirir; imkansız da değil, özellikle de üst seviyede, ancak bu filtreler nispeten pahalı olacaktır. Bu lens seviyesinde beklendiği gibi, lens odaklanırken ön taraf dönmez; bu, polarize filtre ile çekim yaparken yararlı bir özellik.


85mm'lik Art, boyutu ve ağırlığı ile bir telefoto zoom ile çekim yapıyormuş hissi uyandırıyor - Nikon'un 70-200mm f/4'ü bundan yarım kilo daha hafif. Bir dereceye kadar, kaliteli yapısı ile büyük bir f/1.4 diyaframı birleştirdiğinizde bu olabilir, ancak bu lensin ağır tarafta olduğunu belirtmek gerekir. İki portre seansı boyunca Nikon ve Sigma lensleri arasında geçiş yapmak sorunsuzdu. Üçüncü parti lenslerden biraz korkulur, hatta optik açıdan mükemmel olsalar da, birinci parti seçenekleri gibi hızlı veya doğru odaklanamayabilirler. 85mm'lik Art hızlı ve sessiz otomatik odaklama ile bu testi geçti. f/1.4 diyafram ile dar alan derinliği, odaklama hatalarına pek izin vermiyor, ancak ne kadar az görüntüyü çöpe atmamız gerektiğine şaşırdık, hatta geniş açı çekim yaparken bile. Otomatik odaklama sistemi D7200 ile çok iyi çalıştı. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam