Samsung’tan İstanbul’da Kapalıçarşı modeli yeni Deneyim Mağazası

Zagreb ve Brüksel’in ardından Samsung’un deneyim mağazası şimdi de İstanbul’da.

samsung-deneyim-magazasi-istanbul

Dev şirketlerde görev alan isim Simon Orchover, İstanbul’daki deneyim mağazasını tasarlarken Kapalıçarşı’dan ilham aldığını söyledi. Samsung Electronics Perakende Deneyim Grubu Başkan Yardımcısı Orchover, İstanbul’da açılacak olan mağazanın dünyada açacakları diğer deneyim mağazalarına referans olacağını ifade etti.

Samsung Deneyim Mağazası, Samsung’un modellendirdiği yeni bir mağazacılık yaklaşımı ile tasarlanıyor. Daha önce Brüksel ve Zagreb’de hizmete açılan mağaza şimdi İstanbullularla buluşuyor. Deneyim, satış ve satış sonrası hizmetinin bir arada sunulacağı Deneyim Mağazası’nın İstanbul ayağı referans olarak değerlendirilecek.

Samsung’un dünyada açtığı en büyük mağaza olma özelliği 500 metrekare büyüklüğü ile İstanbul Deneyim Mağazası’nda olacak. Mağazanın tasarımı daha önce de GAP ve Apple gibi dünya devleri ile çalışan Simon Orchover’a ait. Orchover, Türkiye’nin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ederken, 6 aylık çalışmayla tamamlanan mağaza tasarımında kendisini oldukça etkileyen Kapalıçarşı’dan esinlendiğini belirtti.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER