Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8+, 6.2”lik ‘sonsuz ekranı’ ile adından çok söz ettirecek bir model

Arayüz
Alışılagelmiş Touchwiz arayüzünden daha farklı bir arayüz  ile gelen S8 ailesi,  Android 7.0 Nougat ile geliyor. Samsung Experience adı verilen bu arayüz gayet pratik bir kullanım sunuyor. Menünün yer almadığı telefonda, uygulamalara ulaşmak için ekranda parmağınızı yukarı ya da aşağı sürüklemeniz gerekiyor. Edge ekranı ile istediğiniz favori uygulama ve kişileri eklediğiniz ek bir ekranı çağırmak içinse parmağınızı ekranın yanından sürüklemeniz gerekiyor. Home tuşuna seri bir şekilde 3 defa basarak tek el kullanımı için küçülen bir ekranı da mevcut. bu özellik hem sağ hem de sol el kullanıcılarına hitap edecek şekilde ayarlanabiliyor. "Always on Display" ile devamlı aktif bir ekrana sahip olabiliyorsunuz. Bu özellik kasanın ve ekranın siyah kısımlarının birbirinden ayırt edilmemesinden dolayı çok şık duruyor. "Game launcher" yazılımı ise oyunseverler için çok etkili bir program. Oyun esnasında bildirim alma önceliğini değiştirebiliyor, oyun çözünürlüğü ve ekran kare hızını değiştirerek performanslı bir deneyim sağlayabiliyor.  Yine oyun severler için elzem olan, ekran görüntüsü alma veya ekranı kaydetme özelliği de mevcut. Tabii bu özelliğin olmazsa olmazı oyun içi veya mikrofon kullanarak ortam sesini kaydetmek de mümkün. Sadece Home tuşunda 3D touch teknolojisini destekleyen S8 ailesi, titreşimli geri bildirimi ile size gerçek bir tuşa basıyor deneyimi de sunuyor. 

Bixy
Bir çok programın bir araya gelmiş versiyonu gibi duran Bixby için henüz konuşmak erken. Bizim yaptığımız testlerde, kamera ile bulunduğunuz yer, gösterdiğiniz nesneleri ve hatta metni,  algoritmasından geçirip size bunlar ile alakalı bilgi verebiliyor. Yaptığımız bir kaç denemede gayet iyi sonuçlar aldığımızı söyleyebiliriz. 

Pil ve performans

Mevcut en güncel Snapdragon işlemci olan 835 modeli ile gelen S8 kardeşler, bir önceki 820 modeline göre %27 daha performanslı. 10nm işlemci ile Kirin 960 işlemciden de biraz fazla performans sergilediğini söyleyebiliriz. Megapiksel savaşlarına girmediği gibi ram savaşına da girmeyen S8 ailesinde 4gb ram'e yer verilmiş. Grafik işlemci olarak da Mali-G71 MP20 işlemciye yer verilmiş durumda. 
 Tam şarj süresinden bahsetmek için şarj cihazından da bahsetmemiz gerekiyor. Zira kutudan çıkan şarj cihazı eğer bataryanız %60'tan daha düşükse 9V 1.67A güç üretirken, %60'tan fazlaysa 5V 2A olarak değişiyor. Bu özellikle hızlı şarjın tüm bataryayı 85-100dk arasında doldurduğunu söyleyebiliriz. 11 saat ekran süresi verdiğini iddia eden S8+, gün içinde normal bir kullanıcıya yeterli olacaktır. 

Kamera

S7 edge ile aynı sensörü kullanan S8 ailesi, faz algılamalı otomatik odaklama ile, optik görüntü sabitleyiciyi bünyesinde barındırıyor. Arkada 12MP sensöre, önde ise 8MP sensöre sahip telefonların diyafram değerleri de F/1.7. Siz fotoğraf çektiğinizde 3 fotoğraf çeken S8 ve S8+, içlerinden en net olanı seçip, diğer ikisi ile de fotoğraftaki bulanıklığı azaltmaya çalışıyor.  Samsung bu teknoloji ile hem detayları, hem de düşük ışık koşullarındaki pozlamayı iyileştirdiğini iddia ediyor ve  gerçekten de çektiğimiz fotoğraflar da bu iddiayı doğrular nitelikte. 

Artılar:
-    6,2” ekranı
-    %84 ekran/kasa oranı
-    USB Type-C
-    Pratik arayüz

Eksiler
-    Tek elle kullanım zorluğu

Samsung Galaxy S8+ Fiyatı: 4,499 TL

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam