Ana sayfa Haber Sabotage Studio, yeni oyunları olan The Messenger”ı duyurdu!

Sabotage Studio, yeni oyunları olan The Messenger”ı duyurdu!

50
0

Indie oyunları köşesi, Metroidvania (Metroid ve Castlevania oyunlarının türünün birleşimi ile ortaya çıkmış olan tür) tarzı oyunlar ile dolup taşmaya başladı. Daha önce Oddworld oyunlarına yardımcı olan Sabotage Studio, yeni oyunları olan The Messenger’ı duyurdu.

Ninja Gaiden’ın tıpkısının aynısı!

Ninja Gaiden’ın ne kadar zor olduğu neredeyse herkes tarafından bilinen bir gerçek. Yapımcı Sabotage ise bundan ilham alarak The Messenger’ı biraz zorlayıcı yapmış bulunuyor. Adından da anlaşılacağı gibi size verilen bir önemli bir tomarı sahibine götürmeye çalışıyorsunuz. Macera sırasında yeni eşyalar bulabilir, işinize yarayacak farklı araç-gereçler edinebilir ve macera ilerlerken karakterinizi geliştirebilirsiniz. Yapımın en dikkat çeken tarafı ise, bir bölümden sonra geleceğe ışınlanıyor, bu da 8-bit grafiklerin 16-bite dönüştürüyor

Daha önce önemli festivallerden ödüller kapmış olan The Messenger’ın amacı 1980’lerin sonu ve 1990’ların başında çıkan zor ve unutulmayan platform oyunlarını geri getirmek. Yapımcı Sabotage ise bu fikri çok güzel bir şekilde uyguladıklarını ve serinin oyuncularını sevindireceğini umuyor. Aşağıda ise oyun adına yayınlanan fragmanı izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here