Röportaj: Instagram Fenomenleri

Instagram’ın iki ünlü ismine sosyal medyada başarının sırrını ve işin püf noktalarını sorduk...

Instagram’ın iki ünlü ismine sosyal medyada başarının sırrını ve işin püf noktalarını sorduk
 

Sosyal medya, günümüzün en trend konularından. Akla ilk gelen sosyal mecralar kuşkusuz Facebook ve Twitter, ancak Instagram’ın yeri diğerlerinde olmadığı kadar farklı. İnsanların yalnızca görsellikle başbaşa kaldığı uçsuz bucaksız bir galaksi adeta Instagram. Dünyanın en çok kazanan sanatçılarından herhangi bir çocuğa kadar hemen herkesin aynı potada buluştuğu bu ilginç platformun, Instagram’ın Türkiye’deki en popüler iki ismi Ahmet Erdem(ahmeterdemm) ve Sezgin Yılmaz(sezyilmaz)’a bu kadar fazla takipçiye görsel dünyanızı anlatmayı “nasıl başardınız?” diye sorduk.

Macline: Türkiye'nin en popüler Instagram hesaplarından ikisine sahipsiniz. Nasıl ve ne zaman başladınız? İlk zamanlar nasıldı, neler yaptınız ve insanların tepkileri ne yönde oldu?
 

 
Sezgin Yılmaz: Instagram hesabımızı açalı 2.5 yıl oldu… İnstagram hesaplarımızı açtıgımız zaman bu kadar popüler değildi ve kullanıcı sayısı epeyce düşüktü, şu anda 100 milyon kullanıcısının olduğu söyleniyor. Bizim kullanmaya başladığımız zaman uygulama Türkiye’de çok fazla kullanılmıyordu. Hatta belli bir süre hiç Türk takipçimiz olmadı… Kendimizi yurt dışında tatilde olan birer Türk gibi hissediyorduk.

Ahmet Erdem:Arkadaşlarımızın çogunlugu Facebook ve Twitter kullandıkları için İnstagrama biraz mesafeli davrandılar. Yenilikleri ve gelişimi seven yapıya sahip olduğumuz için instagram bize daha keyifli ve eglenceli gelmeye başlamıştı. Hatta zamanla burası benim yeni oyun alanım olmuştu. Çektiğim fotografların insanlar tarafından beğenilmesi hoşuma gidiyordu.

reklam

Yorumlar

  1. Avatar
    Selma
    sil

    2 başarılı fotoğrafçı ancak yeni fenomen adaylarını da es geçmemek lazım ki bunlardan biri olacağına inandığım bir isim var Emre Münüs ki her paylaştığı fotoğrafı dakikalarca izliyorum muhteşem bir ruh katıyor karelerine mutlaka inceleyin derim instagram adresi instagram.com/emremunus tür. Başarılarınız daim olsun.

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam