Özel Röportaj: Epson projeksiyon çözümleri

Epson Video Görüntüleme Ürünleri Satış Yöneticisi Mustafa Akmaz ile projeksiyon çözümlerini konuştuk

Eğitim sezonu açıldı. Konferanslar, fuarlar, şovlar başlıyor… Görüntüleme sistemleri tüm sektörlerin ihtiyacı. Epson Türkiye Video Görüntüleme Ürünleri Satış Yöneticisi Mustafa Akmaz ile projeksiyon çözümleri üzerine sohbet ettik. 

1.    Ofisler iş dünyasının vazgeçilmesi. Epson’un ofislere yönelik projeksiyon çözümleri nelerdir?
Bu alanda ürün yelpazemiz çok geniş. Giriş, orta ve üst seviye olarak ayırabildiğimiz ürünlerimiz, ofis yaşamında kolaylık sağlayacak ve iş verimliliğini arttıracak yüksek kalitede teknolojik donanıma sahip. Modelleri ve belli başlı teknolojik fonksiyonları özetlemek gerekirse; ‘Ultra Mobil’ yani odadan odaya kolay taşınabilen hafif ve küçük  modeller,gün ışığında bile net ve parlak görüntü verebilen  yüksek lümenli lambalı ve Lazer 4K destekli ürünler, kablo derdine son veren Wi-Fi LAN veya Miracast özellikli kablosuz seçenekler, her ortamda optimum görüntü performansı için yamuk ve çarpık duvarlarda görüntü düzeltmeye yardımcı Lens Shift (objektif kaydırma) ve  Keystone Correction(çarpıklık düzeltme) fonksiyonları, projeksiyon ekranını ikiye ve dörde bölebilen video konferans için uygun ürünler, akıllı ofis ürünleri isteyenler için de;   yakın mesafeden 100inç  görüntü açabilen hem kalem  hem de parmak interaktif(dokunmatik) özellikli ürünler şeklinde sıralayabiliriz. 

2.    Akıllı projeksiyon sistemleri yükselen bir trend mi?
Evet çünkü hem kaliteyi yükseltiyor, hem zamandan kazandırıyor, hem de interaktif çalışma imkanı sunarak iş verimliliğine farklı bir boyut katıyor. Bu yöndeki talepte de giderek artış görüyoruz. Akıllı projektörlerin normal modellere göre ekstra neler sağlayabileceğine biraz değinmek isterim. 
Bu yüksek teknolojiye sahip modellerle, ofisinizin duvarında hiçbir perde ve aparata ihtiyaç duymadan direk görüntü yansıtıp,ekran üzerinde  dilediğiniz  uygulamayı özgürce yapabilirsiniz. Yazın, çizin, kopyalayın, yapıştırın, büyütün, küçültün, ekran görüntüsünü iş arkadaşlarınıza projeksiyon üzerinden mail atın, kaydedin (USB bellek ve Ethernet üzerinden) hatta direk yazıcıya gönderin. Kısacası her şey mümkün. NFC özellikli ürünler ile görüntülerinizi anında yansıtabilir, jest özelliği sayesinde sunumlarınızı kendi el hareketlerinizle yönetebilir, uzak erişim uygulamaları ile projeksiyonunuzu her an kontrol edebilirsiniz. 

3.    Kongreler, yüksek katılımlı özel etkinlikler gibi çalışmalarda özel şovlar giderek yükseliyor ve projeksiyon teknolojisi bu işin olmazsa olmazı. Epson olarak sizin geniş mekan çözümleriniz mevcut mudur?
Bugüne kadar birçok şey tekrar tekrar yapıldığı için katılımcıların ilgisini çekmek ve beğenisini toplamak giderek zorlaşıyor. Dolayısıyla şov önemli ve evet görüntüleme bu işin vazgeçilmezi, hatta en önemli parçası diyebiliriz. Geniş mekanlara yönelik projeksiyon teknolojisi normalden epey farklıdır teknik olarak. Sektörün ihtiyaçlarını dinleyerek bu yönde özel ürünler üreten bir kurum olarak çok yönlü, sağlam ve güçlü modeller ürettik. Birçok uluslararası gösteri, kongre ve fuar düzenleyici iş ortağımızla geliştirdiğimiz çözümlerle ki bunların içinde LANG VE AED gibi kiralama ve organizasyonda  Avrupa’nın önde gelen kurumları da var, her ihtiyaca cevap verebiliyoruz. 6 bin lümenden 25 bin lümene kadar yüksek parlaklık, yüksek görüntü kalitesi için 4K destekli ürünler,  her mekan için özel uygulama olanağı sağlayan farklı atım oranlarına sahip yeni nesil 4K lensler, uzun süreli ve zor şartlara dayanıklı 7/24 toz geçirmeyen alternatifler, 360 derece kullanım olanağı sağlayan ürünler gibi birçok çözüm Epson’da mevcut.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam