Nokia sahalara dönüyor

Kısa süre önce sızdırılan Geekbench sonuçlarından sonra D1C şimdi de Antutu'da göründü

Foxxcon tarafından Nokia isim hakkının Microsoft'tan satın alınması sonrası, bu yılın başında HDM ve Foxconn işbirliğinde Nokia yeni bir cihaz tanıtacağını duyurmuştu. Bu duyum sonrası geçenlerde D1C kod adlı cihazın Geekbench test sonuçları sızdırılmıştı. Şimdi de Antutu Benchmark’ta telefonun özellikleri tam anlamıyla ortaya çıktı.

Telefonda 1.4 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 430 işlemci, 3 GB RAM, Adreno 505 grafik işlemci, 32 GB dahili hafıza, 13 MP arka ve 8 MP ön kamera ve 5.5 inçlik 1080p çözünürlüğünde bir ekran bulunuyor. Android Nougat 7.0 ile gelecek olan cihazın özelliklerine bakılırsa orta segmente hitap edecek. D1C'nin CES veya MWC’de ortaya çıkması bekleniyor.   

Akıllı telefon çağıyla birlikte büyük bir düşüşe geçen Nokia’nın macerası Microsoft satın alması sonrası bitmiş gibiydi. Nokia adını kullanma hakkını elinde bulunduran Microsoft bunun yerine Lumia ismini kullanmış buna rağmen başarılı bir Windows Phone ortaya çıkaramamıştı. Nokia’dan bir yetkilinin yakın zamanda yaptığı bu yıl içerisinde bir çok Android cihaz çıkaracağız açıklaması da D1C’nin sadece bir başlangıç olduğunu gösteriyor. Bakalım Nokia Android ile birlikte eski günlerine dönebilecek mi?

 

Etiketler: nokia nokia-d1c antutu-benchmark d1c android-7-0
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam