Mobil teknoloji ve 2015

Akıllı telefon ve tabletler, 2015'te karşımıza hangi sürprizlerle çıkacak?


Teknolojide 2014 yılı oldukça verimli geçti. Tüketici elektroniği tarafında sayılamayacak kadar fazla ürün tanıtıldı ya da satışa çıktı. Akıllı telefon tarafında en çok satan şirketler Samsung ve Apple oldu.İlk iki sıradaki bu dev markaları LG izledi. Sonraki şirketler ise ağırlıklı olarak Çin menşeli. ZTE, Huawei, Xiomi ise en başarılı Çinli şirketler pozisyonunda kapattı 2014 yılını.

Tablet tarafında ise Apple ve Samsung, ilk iki sırada yer alma süreçlerini devam ettirdiler. Teknoloji dünyasında senenin en önemli konularının başında giyilebilir teknolojiler geldi. Çok sayıda ürün tüketicilere sunuldu. Sanal gerçeklik aygıtları da bir hayli artan sayılarda teknoloji severlerin karşısına çıktı. Trendin bir diğer yönü büyük ekranlı akıllı telefonları gördüğü ilginin boyutlarıydı. Tablet satışlarını azalan bir seyre taşıyan bu trendin önceki yıllarda Doğu Asya pazarlarındaki ilk emareleri, 2014 yılında küresel boyutu artan bir noktaya ulaştı.


Apple'ın 2014 yılındaki akıllı telefon lansmanları şunu açıkça ortaya koydu; birincisi büyük ekranlı telefon olmazsa olmazlardandı ve iPhone 6 Plus, 5,5 inç ekranla geldi. İkinci olarak da giyilebilir teknoloji aygıtı Apple Watch tanıtılıyordu. Böylelikle dünyanın en değerli teknoloji şirketi olan Apple, eğilimlere tam olarak cevap veriyordu. Hem de en iyi şekilde.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam