Mini tabletler maximum performans yarışında…

Mini tabletlerde esas yarış şimdi başlıyor...

Mini tabletlerde esas yarış şimdi başlıyor.
 

Genel bakış: iPad Mini
iPad Mini 3G ve Wi-Fi modeli olmak üzere 2 kablosuz ağ seçeneğine sahip. Eğer sürekli seyahat tatil veya iş amaçlı seyahat etmeniz gereken birisi değilseniz, iPad Wi-Fi işinizi görecektir. Eğerki gezmeyi seviyor yerinizde duramıyorsanız veya işiniz gereği sürekli seyahat etmek zorundaysanız. iPad Mini 3G ile gittiğiniz her yerde interneti 3G hızı ile cebinizde veya çantanızda yanınızda taşıyor olacaksınız. 5mp arka kamerası 1,2mp ön kamerası bulunan iPad Mini ile 1080p HD video kaydı yapmanızı mümkün kılıyor.
Donanım ve boyut :
Çift çekirdekli A5 işlemcisinin yer aldığı iPad Mini boyutları ve kolay taşınabilirlik açısından başarılı bir tablet. 3G modeli 312 gr ağırlığında Wi-Fi modeli ise 308 gr ağırlığında.Cihazın 3G’li modelini kullanmak için Nano simcart’a ihtiyacınız var. Ülkemizde henüz kullanılmayan LTE teknolojisine sahip cihaz çift taşıyıcı teknoloji ile mevcut 3G internet bağlantı hızınızı 2’e katlıyor. 200mm yüksekliğe 134,7 mm genişliğindeki iPad Mini’nin kalınlığı ise sadece 7,7 mm.
Ekran ve Batarya
1024 × 768 çözünürlüğe 7,9inç IPS teknolojisinde ve dokunmatik ekrana sahip. 3G ile 9 saate kadar kullanım süresi veren iPad Mini Wi-Fi kullanımında 10 saate kadar kullanım süresi sağlıyor.
 

 
Genel bakış: Kindle Fire HD
Kindle Fire HD 10 noktalı kapasitif dokunmatik ekrana sahip; 1280X800 çözünürlükte, 720p video oynatabiliyor. IPS ekran teknolojisi yanısıra yansımayan ekrana sahip . Kindle Fire HD’i kutusundan çıkarır çıkarmaz herhangi bir yükleme veya aktivasyon işlemi gerektirmeden açarak kullanıma başlayabilirsiniz.16GB ve 32GB’lık depolama seçeneklerine sahip Kindle Fire HD ışık sensörü, hız ölçer ve gyroscope gibi sensörleri bulunduruyor.Android işletim sistemli Kindle Fire HD ile Google Play Store’dan ücretli ve ücretsiz bir çok uygulamayı yükleyebilirsiniz.
Donanım ve boyut :
OMAP4460 isimli çift çekirdekli 1.2GHz hızındaki işlemcisi, etkin kullanımda 11 saat pil ömrü sunarken, dolby audio streo ses çıkışı ile oldukça başarılı. Çift alıcılı Wi-Fi anteni sayesinde internet Wireless sinyalinin düşük olması artık sizin için pek bir sorun teşkil etmeyecek. Micro HDMI bağlantısı ve USB 2 gibi bağlantı arabirimlerini desteklemekte ve193mm x 137mm x10.3 mm boyutlarındaki cihazın ağırlığı sadece 394gr.
Ekran ve Batarya
1280 × 800 çözünürlük, 216 PPI ve 7inç büyüklüğündeki ekranı ile Kindle Fire HD başarılı ekran performansı sunuyor. 4400mAh pil kapasitesine sahip Kindle Fire HD etkin kullanımlarda bizlere 11 saat hizmet veriyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam