Microsoft’tan VR’a büyük altyapı desteği

Microsoft, Build 2017’de yaptığı duyuruların en önemlisi, VR için oluşturmaya çalıştırdığı platform oldu

Bu yılki Build konferansı, Microsoft'un Surface Laptop ve Windows 10 S’in ortaya çıkışının hemen ardından geldi. Bu ürünler şirketin tüketici odaklı serisi için büyük önem taşırken, özellikle Windows'un yeni sürümünün detayları üzerinde durmaya henüz vakit olmadı. Build 2017 konferansı, Microsoft'un genel resmi tamamlayacağı bir mekân konumundaydı.

Build 2017, şirketin gelecekte neler sunacağını bilebilmek açısından önemli bir etkinlik. Microsoft bu seneki etkinlikte Windows Mixed Reality (MR) ve Windows 10’u öne çıkardı.
Mixed Reality

Microsoft, yıllardır yeni teknolojinin imkansızı nasıl başarabileceğini gösteren güzel, iyi tempolu şovların yapıldığı basın toplantıları ve konferanslar gerçekleştirir. Bu yılki Build 2017’de de sanal ve artırılmış gerçeklik (VR/AR), şirkete bu yaratıcılığı uygulamak için bir fırsat sağladı. Build 2017'de, yeni hareket denetleyicileri, telesiyej tasarlamak için hologramların gerçek zamanlı olarak kullanımı, HoloLens ile tasarlanmış ve düzenlenmiş bir Cirque du Soleil seti gibi şeyler gösterildi.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam