Mac OS Siri'de IBM Watson imzası olabilir

Apple'ın 2 gün önce duyurduğu macOS sistemindeki Siri yazılımında IBM Watson'un imzası mı var?

Bu yıl itibariyle masaüstü platformlara uyarlanan Apple'ın Siri yazılımıyla ilgili gün geçtikçe yeni haberler ve yeni bilgiler yayılıyor. Apple'ın 2 yıl önce anlaştıklarını duyurduğu IBM, şimdilik kurumsal uygulamalarla ilgili adını duyursa da kaynaklarımıza göre firma daha fazla yazılım ve teknoloji hizmeti sağlıyor Apple'a karşı. Konuşabilen ve insanlarla interaktif iletişim kurabilen bir yazılımı, mobil cihazlardan masaüstüne uyarlamak biraz zor olabilir. Bu konuda kusursuz servisler sunabilmek adına sadece bu iş üzerine yönelen üreticilerle iş yapmak daha mantıklı bir hareket. 

IBM Watson, IBM ile Watson şirketlerinin birleşiminden oluşmuş ve genel olarak bulut tabanlı, büyük veriyi kullanabilen sistemlerce kullanılıyor. IBM Watson servislerinden faydalanan makineler, internet ortamlarında öğrenebilme yeteneklerine sahip olabiliyorlar, ayrıca söz konusu şirket içi hamleler ise hamleler ile ilgili kullanıcılara ve ya makinelere karşı önerilerde bulunabiliyorlar. Daha da farklı kılan detay ise, bunu insanlardan değil yine makinelerden öğreniyorlar.

Siri'nin IBM Watson kullanabilme ihtimali ise çok daha farklı ve adeta çığır açan bir teknoloji anlamına geliyor. Son kullanıcıyla buluşan ilk interaktif sistem ve karşıdan öğrenebilen sistem diyebiliriz. Söz konusu IBM Watson-Siri ortak çalışmasının dedikoduları doğruysa artık Mac'leriniz siz bilgisayarda iş ile meşgulken, internette bir şeyler öğrenebiliyor olabilir. 

Etiketler: apple ibm ibm-watson watson siri apple-siri mac-os mac-os-siri
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam