LG'den; AMD FreeSync teknolojili UltraWide Oyun Monitörü

LG'nin yeni tanıttığı 34UM67" modeli, firmanın ilk UltraWide oyun monitörü olma özelliğinde.

Grafiği yoğun olan oyunlarda, monitörlerdeki yazılım ve donanım eksikliğinden ötürü taramalar, render bozuklukları ve ekran kartı ile senkronizasyon bozuklukları olur. Oyun severlerin sabırını ve sağlığını test eden bu problemler LG'nin AMD FreeSync altyapılı UltraWide oyun monitörü ile sona erecek. 

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen CES 2015 fuarında LG'nin standlarında tanıtılan AMD FreeSync UltraWide oyun monitörü, firma için ilk defa uygulanan bir teknoloji. Monitör konusunda mevcut durumdaki çıkışı, bu ürünle beraber katlanarak devam ediyor. Soz konusu UltraWide oyun monitörü, ana akım 16:9 monitörlerde kör nokta kalan alanları da tarayarak kullanıcılara uygun formatta görüntü sağlayarak ekstradan görüş alanı sağlıyor. Bununla birlikte, siyah dengeleyici yazılımı ile, uygun bir kontrast oranı yakalamakla beraber, görüntüdeki karanlık sahneleri aydınlatıyor ve özellikle FPS, aksiyon oyunlardaki detayları daha fazla açığa çıkarıyor.

 

Oyun yazılımcıları artık detaylığa önem verildiği ve grafik işlemcileriinin yoğun performansı sebebiyle 21:9 formatına uygun oyunlar üretiyorlar. Güncel oyun yazılımlarına uygun geliştirilen LG AMD UltraWide oyun monitörü, Battlefield 4, WoW gibi oyunları diğer cihazlara nazaran daha farklı görüntüler sağlıyor.

Quad HD çözünürlüklü UltraWide monitörü ise, oyun severlerinin yanısıra grafik tasarımcıları, fotoğrafçılar gibi masaüstü yayıncılık meşguliyetinde olan insanlara yönelik üretildi. Sadece Windows işletim sistemli cihazlara yönelik değil Mac kullanıcıları da 34" boyutlu Quad HD kavisli monitörden faydalanabilecekler. Pigment kaynaklı renklere ağırlıklı veren sRGB uyumlu IPS ekranın sağladığı 178 derecelik görüş açısı ile beraber kullanıcılar uygun renk isabeti, görüş açısı ve renk alanına kavuşacaklar.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER