Ana sayfa Haber Kutusu içinde videosu çekilen Huawei P20 Lite ön siparişe açıldı

Kutusu içinde videosu çekilen Huawei P20 Lite ön siparişe açıldı

588
0

Orta seviye telefon modellerinden olan Huawei P20 Lite’a ait görüntülerin bir yenisi daha bu hafta online ortama sızdırıldı. Sızıntıyı yapan kişi tarafından telefonun bizzat incelendiği bir video ve gerçek hayata ait fotoğrafları bulunuyor.  Telefonla birlikte kutusu da yer alıyor görüntülerde. Bütünüyle beyaz renk olan kutunun üzerindeki yazılar, Huawei’nin ürün kutularında bu zamana kadar kullandığı tasarıma benzer şekilde altın renginde yazılmış. Sızdırılan cihazın özellikleri, bu zamana kadar daha önce yapılan tüm anlatımlarla uyum sağlıyor. ön yüzde yer alan kamera sensörüne ev sahipliği yapan küçük bir ekran çıkıntısı yanında bir adet hoparlör bulunuyor. Ekranın en boy oranı ise 18:9 şeklinde.

Yeni sızıntıya göre Huawei P20 Lite modelinin arka yüzünde, üst sol köşede yer alan iki LED flashın yanında yatay olarak yerleştirilmiş iki adet kamera düzeneği yer alıyor. Kamera sisteminin tasarımını Leica yapmış. 26 mm’lik iki lens, küresel bir şekle sahip. Dolayısı ile geleneksel fotoğrafçılık lenslerine oranla eğim oranı ve fiziksel izler minimuma indirgenmiş. Huawei ve Leica 2016 yılından bu yana, özellikle de P9 serisi öncü Android modellerinde benzer teknolojileri bir çok kez tüketicinin kullanımına sunmuşlardı. Yeni çıkacak olan modelde aynı zamanda yuvarlak biçimde bir de parmak izi okuyucusu bulunuyor. Arka panelin üçte biri kadar bir mesafede, üst tarafa doğru konumlandırılmış bu okuyucu. 

Bununla birlikte Huawei, P20 Lite modelini Polonya’da ön siparişe de açtı. Fiyatı 1.823 TL olan cihazın 26 Mart’tan itibaren müşterilere gönderilmeye başlanacağı belirtildi. 

1080 x 2280 Full HD+ çözünürlüğünde, 5.84 inç ekran, sekiz çekirdek Kirin 659 işlemci, 4GB RM, 64 GB hafıza, microSD kart desteği, 16 + 2 MP (f/2.2) çift arka kamera ve 16 MP ön kamera, 3.000 mAh batarya yanında Android 8.0 Oreo işletim sistemi, Bluetooth, NFC, USB Type-C giriş, Wi-Fi, 4G LTe bağlantı ve 3.5 mm kulaklık girişi gibi özelliklere sahip olan Lite modelinin yanında P20’nin 680 Euro, P20 Pro modelinin ise 900 Euro olacağı söyleniyor. 

Shenzhen merkezli firmanın Huawei P20 Lite modelini Avrupa ve bazı Asya pazarlarında bu bahar döneminde çıkarması beklenmekle birlikte, aynı zamanda çin’de de Huawei Nova 3e adı ile çıkarılacağı düşünülüyor. P20, P20 Pro ve P20 Lite modellerinin hepsi de 27 Mart tarihinde Paris’te açıklanacak. Yeni ürün ailesinin Mate 10 serisinin izlerini taşıyacağı, yapay zeka ve mobil fotoğrafçılık alanlarına ağırlık vereceği düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here