Kaspersky Lab endüstriyel sistemler için yeni siber güvenlik çözümü geliştirdi

Kaspersky Lab, kritik altyapı ve endüstriyel tesislerin güvenliğine yönelik bir servis üretti.

Endüstriyel ortamlardaki sanal tehditler siber uzayın sınırlarını aşma, hem doğal yaşamı hem de insan yaşamını tehdit etme potansiyeline sahip. O yüzden güvenlik kritik önemde. Kaspersky Industrial CyberSecurity, endüstriyel tesisler için BT güvenliğine birleşik ve bütüncül bir yaklaşım getiriyor.

Bilgi teknolojileri ve süreç otomasyon sistemleri, güç santralleri, rafineriler ve montaj hatlarından demiryollarına, havaalanlarına ve akıllı binalara kadar tüm modern endüstriyel tesislerin işleyişi için kritik önemde. Gizliliğin en önemli öncelik olduğu klasik kurumsal BT ağlarının aksine endüstriyel kontrol sistemleri (ICS), teknolojik sistemlerin hatasız sürekliliğini ve istikrarını talep ediyor. Siber güvenlik önlemleri güvenlik gereksinimlerini karşılamıyorsa, sıkı kurallar ve uyumluluk kritik tesislerin korunmasız çalışmasına neden olabiliyor.

Kaspersky Industrial CyberSecurity, bu benzersiz gereksinimlerin tamamını dikkate alıyor ve ICS/SCADA sunucuları, HMI panelleri, mühendislik iş istasyonları, PLC'ler ve çok daha fazlasını içeren ve siber saldırılara karşı en zayıf olan katmanlarda ICS ağı için koruma sağlıyor. Böylece teknolojik süreçlerin operasyonel sürekliliğini ve istikrarını etkilemeden bu katmanları siber tehditlere karşı koruyor.

Kaspersky Lab CEO'su Eugene Kaspersky şu yorumda bulundu: "Bugün endüstriyel sistemlerin ve kritik altyapıların siber güvenliği hayati önemdedir. Sayıları git gide artan bu tür sistemler, dış dünya ile etkileşim kuran cihazlar ve kanalar kullanmaktadır. Bazen kullandıkları ekipmanlar asla dışarıdan erişim için amaçlanmamış olur ve yazılımın on yıllar önce oluşturulmuş ve o zamandan beri yükseltilmemiş olduğundan söz etmeye bile gerek yoktur! Bu, sadece üretim sürecinin sürekliliği risk altında olduğundan değil, aynı zamanda çevre ve insan yaşamı da risk altında olduğundan çok ciddi bir sorundur. Çözümümüz, teknolojinin siber güvenliğinin otomatik süreç kontrolünün her seviyesinde devrede olmasını sağlama becerisine sahiptir. Ayrıca yeni siber güvenlik standartlarını ve gereksinimlerini dikkate alan ekipmanlar geliştirmek için otomasyon sistemleri üreticileriyle aktif bir biçimde işbirliği yapıyoruz."

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER