iPhone X’la gelen, daha önce hayata geçirilmemiş üç 'Apple' yeniliği

Bu yazımızda da iPhone X'un beraberinde getirdiği, Android'lerde olmayan 3 yeniliği ele alıyoruz.

Apple, engin telefon dünyasında özellik popülarizasyonu konusunda uzun bir geçmişe sahip. Üstelik aynı zamanda bu yolda önder konumunda. Şimdi de iPhone X’le birlikte gelen yeniliklere göz atacağız. İlginçtir ki bu özelliklerin hepsi de ön yüzde yer alan ve yüzünüzü tarayan 7MP’lik ‘TrueDepth’ kameranın varlığına borçlular varlıklarını.

1. Selfiler için portre modu

Sadece iPhone X, selfilerinizi ön plana çıkarmak için arka planı bulanıklaştırabilir. Daha doğrusu selfilerde sizi ön plana çıkarabilir.

2. Ödemelerinizi yüzünüzle gerçekleştirmek

Samsung’un ‘Face Unlock’ özelliği, mobil ödemelerinizi güvenle yapmanızı sağlayacak kapasitede değil, ama Apple’ın Face ID’si bu kapasiteye sahip. Bunu komik ya da ilginç bulabilirsiniz ama Samsung ve diğer telefonların da aynı şeyi gelecek modellerinde yapmak için sofistike biyometrik bulmacasını çözeceklerini düşünüyoruz.

3. Yüz ifadelerinizi taklit eden hareketli emojiler

iMessage’da ‘Animoji’ uygulamasını açarak gerçek hayattaki yüzünüz üzerinde katman oluşturacak bir çok emoji kullanabiliyorsunuz. Buna ‘dışkı’ da dahil. Yüzünüzle bir takım ifadeler yapıyorsunuz ve başınızı çeviriyorsunuz. Mevcut animoji de yaptığınız hareketleri taklit ediyor. Temel kullanım alanı ise mesajlarınızı animoji olarak kaydetmek ve arkadaşlarınızla iletişim kurmanın yepyeni bir yolu olarak mesaj biçiminde göndermek. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam