iPhone 7 sahneye çıktı, işte özellikleri

Bekleyiş sona erdi, iPhone yenilenmiş haliyle sahnelerde. Bakalım yeni iPhone neler getiriyor.iPhone 7 arka yüz

Uzun süren bekleyişin ardından iPhone yeni modeli ile karşımıza çıktı. Eylül’ün ilk haftasında görücüye çıkan yeni iPhone, fanatiklerini bile üzmüşe benziyor.

Tasarım

Tasarımsal açıdan çok fazla beklentiye giren kullanıcılar neredeyse iPhone 6 ile aynı kasada bir telefonla karşı karşıya kaldılar. Buna karşın radikal denilebilecek değişimlerde yapılmamış değil. Tasarımı olumsuz olarak etkileyen anten şeritleri kasanın alt ve üst bölümlerine yuvarlatılarak daha estetik bir görünüm elde edilmiş.

Ve tabii ki tasarımdaki en radikal değişim 3.5 mm’lik kulaklık jakının tarihe karışması. Lightning üzerinden bağlanan bir kulaklık ile gelen iPhone 7, kulaklık girişi yerine ikinci bir hoparlör çıkışı eklemiş. Böylece iPhone 7 stereo ses çıkışına sahip olan ilk iPhone olmuş oluyor. iPhone’dan beklenmeyen şekilde kutu içerisinde lightning ile 3.5 mm jak girişi arasında geçiş yapan bir aparat bulunuyor. Bu tür aparatlar için ücret almayı adet edinen Aplle’ın bu küçük jesti teknoloji dünyasında tüketiciden gelecek tepkileri azaltmak için bir önlem olarak yorumlandı.

iPhone 7'nin suya ve toza dayanıklı ilk iPhone olduğunu da bir kenara not etmek gerekiyor. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam