if Tasarım Ödülleri 2017'de neler oldu, Kimler hangi ödülü aldı?

Teknoloji dünyası da iF Tasarım Ödülleri'ne layik görüldü. Hangi model, hangi varyasyonla ödül aldı?

 

 

Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan iF Tasarım Ödülleri, 1953 yılından beri verilmekte. Bu yıl ödüller için 59 ülkeden çeşitli kategorilerden 5,575 ürün için başvuru yapıldı. Kazananların ödülleri 2,000 kişinin katılacağı bir törenle 10 Mart’ta sahiplerine verilecek. Ödüle layık görülen ürünler, yenilikçilik, fonksiyonellik ve estetiklik gibi kriterlerle 58 kişiden kurulu bir jüri heyeti tarafından değerlendirildi. iF 2017: Ödüllü Tasarımlar Bir Arada

Kia, tamamen yeni Kia Rio, OptimaSW ve Niro ürünleri ile, ürün tasarımı, şıklığı ve pratik tasarım özellikleri nedeniyle 3 IF Design ödü- lü kazandı. Kia sekiz yıldır üst üste IF Design ödüllerinden en azından birini alıyor. Şirketin toplam ödüllü ürün sayısı 12’ye çıktı. Kia, Niro ve OptimaSW ile yeni pazar segmentlerine girdi, Rio modeli ise global olarak en çok satan modellerinden biri. Kia Niro. Dünyanın ilk kompakt crossover’ı. Kia Optima Sportswagen, özellikle Avrupa pazarı için üretilmiş Kia’nın ilk D segmenti gezi arabası. Kia Rio ise daha bu çeyrekte Avrupa’da satışa çıkmış, yenilikçi ve ergonomik tasarımı ile dikkati çeken bir model. 

 Kyocera’nın yeni A4 renkli ve siyah beyaz çok fonksiyonlu fotokopi makineleri ECOSYS M5526cdw ve M2640idw ile yeni A4 renkli ve siyah beyaz yazıcıları ECOSYS P5026cdw ve P2040dw 2017 iF Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Kyocera ürünlerinin 2017 iF Tasarım Ödülleri’ni kazanmasındaki en önemli etkenler, kompakt tasarım ve düşük seste çalışma yeteneği. Ürünler öne çıkan bu özellikleri sayesinde özellikle perakendecilik ve distribütörlük alanlarında faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kyocera ürünlerinin iF Tasarım Ödülü almasında değerlendirilen uzun ömürlü tasarımı, düşük tüketim ve baskı maliyetleri büyük rol oynadı.

 Fiat Toro Fiat Brezilya’nın ürettiği Fiat Toro, iF Design ödülü aldı. SUV, kamyonet ve otomobil özelliklerini bir araya getiren çok yönlü bir araç. Esnek veya dizel motorlu, otomatik 6 veya 9 vitesli veya manuel 6 vitesli versiyonlar sunuluyor. 4x2 veya 4x4 çekişli, şehir içi veya arazi kullanımı için tasarlanmış. Taşıma, iş veya eğlence için tüm zevkleri ve ihtiyaçları karşılamayı sağlayan bir araç. 170 beygirlik 2.0 litrelik motor kullanıyor.

MakerBot Replicator+ MakerBot Replicator+ masaüstü 3D baskı kategorisinde, tasarımcıların ve mühendislerin iş akışlarına uygun olarak tasarlandığı için iF Design ödülü aldı. MakerBot’un profesyoneller için en son 3D baskı çözümü, mühendislere ve tasarımcılara, fikirler geliştirmek ve test etmek için daha hızlı ve daha etkili bir yol sunuyor. MakerBot Replicator+, hızlı ve güvenilir yazdırma olanağı yaratarak yaratıcı zihinlerin kullandığı verimli bir makine sağlıyor.

Etiketler: if if-design-award-2017 bosch huawei asus arcelik samsung nikon
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER