IBM'den yeni bir Blockchain ekosistemi geliyor

Blockchain ağlarının oluşturulmasına yönelik, IBM'den yeni bir ekosistem geliyor.

IBM'den bir P2P çözüm daha sunuldu. Blockchain olarak oluşturulan ekosistemde, risk sermayesi işletmecileri, yeni kurulan şirketler, sistem bütünleştiricileri, bağımsız yazılım satıcıları ve kurumsal geliştiriciler gibi gerçek ağlar kurmak isteyen yenilikçiler için tasarlandı. IBM, bu farklı türlerdeki kuruluşları desteklemek için fikir aşamasından uygulama aşamasına geçilmesinde gereksinim duyulan süreyi kısaltmayı amaçlayan eğitim ve araçlar sağlayacak. IBM blockchain profesyonelleri, geliştiricilere destek sağlayan ve sorunların giderilmesine yardımcı olan Hyperledger Fabric Slack kanalı aracılığıyla "çalışma ortamı" sağlayacak. Bunlar, iş kullanıcılarına ve geliştiricilere yönelik olarak developerWorks üzerinde mevcut olan kurslara ve eğitim modüllerine ek olarak sunulacak.

 

Bu programlar, Linux Foundation Hyperledger Fabric v1.0'ın ve blockchain ağlarının iş yapma biçimini dönüştürmesi beklenen IBM Blockchain platformunun desteklenmesi amacıyla tasarlandı. Hyperledger Fabric v1.0, internet ağı modeline benzer şekilde, modüler bir yaklaşım sağlayacak.

IBM Blockchain Ekosisteminin Katılımcıları

IBM blockchain ekosistemi, kuruluşların Hyperledger Fabric yapısını kullanarak paylaşılan ya da tamamlayıcı teknik ve iş vizyonları üzerinde işbirliği yapabileceği ve eğitim ile geliştirme desteğine erişebileceği açık bir ortam olacak. Yeni kurulan şirketler, bağımsız yazılım satıcıları ve sistem bütünleştiricileri, blockchain teknolojisine yatırım yapıyor. Bu kullanıcılar, çeşitli blockchain platformlarını test ettikten sonra Hyperledger Fabric yapısını benimsediler. Çok sayıda şirket, şimdiden IBM blockchain ekosistemine katılmaya başladı. Bunlar arasında aşağıdaki kuruluşlar da yer alıyor:

Cloudsoft, açık kaynak araçlarıyla çoklu bulut uygulaması yönetimi sağlayan bir yazılım şirketi. Cloudsoft Blockchain Hizmeti, geliştiricilerin chaincode uygulamaları yaratmaya odaklanmasına imkân tanıyor ve farklı coğrafi bölgeler çapında işleyen kendi Hyperledger blockchain ağlarını kurmakta olan finans kuruluşları gibi blockchain teknolojilerini araştıran ve bu teknolojileri kullanan kuruluşların değer elde etme süresini kısaltıyor.

EY, müşterilerinin iş çözümlerinde blockchain teknolojisinden yararlanmasına yardımcı oluyor. EY'nin profesyonellerden oluşan ekipleri, müşterilerinin en zorlu iş sorunlarını aşmasına yardımcı olacak stratejilerin geliştirilmesi ve uygulanması için sektör çapında uzmanlık ve iş süreçleri, finans, risk ve yasal düzenlemeler, siber güvenlik, otomasyon, bulut ve analitik alanlarında derinlemesine sektör bilgi birikimi sunuyor.

Etiketler: ibm ibm-blockchain blockchain
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam