Groupama Operasyonel Verimliliğini Artırabilmek için VMware Horizon Enterprise’ı Tercih Etti

Sigorta sektörünün öncülerinden Groupama, operasyon sürecinde VMware Horizon Enterprise’ı kullanıyor.

 

Türk sigorta pazarının büyük oyuncuları arasında yer alan Groupama yenilikçi ve yaratıcı çözümleriyle, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerinin ve paydaşlarının beklentilerini en üst seviyede karşılama misyonuyla hareket ediyor. Mümkün olduğu kadar sanal ortamın faydalarını kullanmak isteyen Groupama, istemci tarafını yaygınlaştırma hedefinde ilerlerken gerek operasyon gerekse yatırım açısından ihtiyaçlarını karşılamak için Proline danışmanlığıyla VMware Horizon Enterprise’ı tercih etti.
600’e yakın çalışanıyla sektörde ilk sıralarda yer alan Groupama’da her bir istemciye özel operasyonlara gerek duyulması, bir problem yaşandığında ne olduğunun anlaşılması için destek ekibinin kullanıcının yanına gitmek zorunda kalması, uygulama yüklenmesi gerektiğinde ciddi operasyon maliyetinin ortaya çıkması ve iş sürekliliği açısından bazı sıkıntıların yaşanması sanallaştırma projelerinin ne denli önemli olduğunun birer göstergesiydi.
46 kişilik Groupama BT ekibinde uygulama geliştirme ekibi, veri ambarı iş zekası ekibi, proje yönetimi ekibi, iş analistleri, kontrat yönetim ekibi ve dış tedarik yönetim ekipleri yer almaktadır.

BT ekibi 2006-2007 yıllarında sunucu sanallaştırma uygulamalarına başlayarak fizikselden sanala doğru geçiş çalışmaları gerçekleştirmiştir. Operasyonel verimlilik açısından bakıldığında çok uzun süre gerektiren işlemler çok daha kısa sürede tamamlanabilir hale gelmiştir. 
Groupama CIO’su Serkan Avcı bu proje ile ilgili şu sözlere yer verdi:

“Sorunlarımızı ortaya koyduğumuzda, BT dönüşümünün en önemli unsurlarından olan sanallaştırmanın bizim için en doğru tercih olduğu konusunda hemfikir olduk. VDI teknolojisini seçme nedenimiz, kişilerin masaüstü bilgisayarlarını tamamen fiziksel cihazlardan bağımsız, her yerden erişilebilir her türlü medyada ve her cihazdan erişilebilir noktaya getirmesi oldu.”

 

Groupama, son kullanıcının verilerini korunması ve yedeklenmesi anlamında fiziksel makineleri sanallaştırarak ciddi faydalar elde etti. BT dönüşümünün en önemli unsurlarından olan sanallaştırma Groupama için en doğru tercih oldu.
2015’te başlatılan sanal istemci projesi tarafında toplamda 500 istemci hedefiyle yola çıkıldı. İlk etapta 100 adet istemci sanallaştırıldı. 
Gerçekleştirilen VMware Horizon Enterprise projesi sayesinde; destek ekiplerinin 2-3 saatini alan işlemlerin süresi 5-10 dakikaya düştü. Masaüstü sistemler her türlü medyada, her cihazdan erişilebilir noktaya getirildi. Birimler en olağanüstü durumlarda, en kısa sürede çalışabilir noktaya geldi. VDI teknolojisi ile enerji tüketimi yüzde 90-95 daha
azaldı. İnce istemci maliyetleri desktop bilgisayarların 4 veya 5’te birine karşılık geldi. Hem donanım yatırımı hem de enerji ve operasyonel verimlilik için fayda sağlandı.

Etiketler: groupama vmware-horizon avnet-turkiye proline avnet
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam