Google’ın 2017 planları

Google I/O 2017 etkinliğinde gerçekleştirdiği yeni teknolojik yenilikleri geliştiricilere sundu

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Google I/O 2017, Microsoft’un BUILD ve Apple’ın WWDC etkinlikleri gibi geliştiricilere yönelik Google’ın yıllık bir etkinliği. Bu sene geliştiriciler, Google’ın Android O, Google Assistant ve Google Home gibi projelerindeki gelişmelerin yanı sıra, sanal ve artırılmış gerçekçilik, otomatik öğrenme, yapay zekâ, Android Wear, Android TV, Android Auto ve hakkında belki de hiçbir şey bilmediğimiz bazı konularda bilgilendiler. 

Google Lens ile akıllı telefonlara zekâ
Bilgisayar görme teknolojisi, Google'ın 2017 I/O konferansının ön saflarında yer aldı. Google Lens, akıllı kameraları zeki hale getiriyor. Bir parkta gezinirken karşılaştığınız bir çiçek veya kuşun adını bilmek ister misiniz? Yakında Google Assistant, kamera ve yapay zekâyı kullanarak size bunu söyleyecek.
Google, 2017 I/O konferansını AI ve makine öğrenimine ilişkin olarak başlattı ve öne çıkan bir bilgisayar görme teknolojisi Google Lens oldu. Teknoloji fotoğraf makinesinin yalnızca bir görüntü yakalamaktan fazlasını yapmasını sağlıyor, gördüğünüz şey hakkında size bilgi veriyor. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam