Ana sayfa Haber Google”dan yükte hafif pahada ağır Gmail uygulaması: Gmail Go

Google”dan yükte hafif pahada ağır Gmail uygulaması: Gmail Go

65
0

Google, ‘Go’ versiyonu uygulama serisine önemli bir ekleme daha yaptı. Go versiyonu uygulamalar, daha çok büyümekte olan sektörler için tasarlanmış uygulamalar. Go serisindeki diğer uygulamalar gibi ‘Gmail Go’ uygulaması da kullanıcıların telefonlarında daha az yer kaplayacağı gibi, sıradan Gmail versiyonuna oranla daha az mobil veri harcayacak. 

Uygulama aynı zamanda çoklu hesap desteği, sohbet görünümü, eklentiler ve yeni mesaj bildirimi gibi standart Gmail özelliklerini de sunuyor. Aynı zamanda arkadaşlardan ve aileden gelen mesajlara öncelik veren uygulama, Gmail’de olduğu gibi reklama dönük ve sosyal içerikli postaları ise ayrı bir sekmede sınıflandırıyor. 

Diğer Go uygulamaları gibi Gmail Go’ da cihaz üzerinde fazla yer kaplamıyor. çeşitli raporlara göre Gmail Go’nun indirilecek dosya büyüklüğü 9.51 MB iken, cihaz üzerinde ortalama 25 MB yer tuttuğu belirtiliyor. Gmail’in standart uygulamasının indirme dosyası 20.66 MB iken, telefon üzerinde kapladığı alan ise 47 MB.
Google, Gmail Go’nun çıkışıyla ilgili kurumsal bir açıklama yapmadı ama, bazı siteler uygulamanın Google Play Store’da olduğunun farkına vardılar bu hafta. 

Uygulamayı ilk kullanmaya başlayanların verdikleri bilgilere göre Gmail Go’da kaydırma yapmak, standart Gmail uygulamasına göre çok daha zorlu. Aynı zamanda daha az veri harcamak için standart uygulamaya oranla daha geniş aralıkta yeni eposta taraması yaparken, az sayıda dosya eklentisini senkronize ediyor.

Fakat genel itibariyle baktığımızda, Gmail ile Gmail Go arasında özellik noktasında çok fazla bir değişiklik olmadığını görüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here