Ana sayfa Haber Gmail”e AMP desteği geliyor

Gmail”e AMP desteği geliyor

55
0

AMP (Accelerated Mobile Pages). Web sayfalarının hızlı yüklenmesini salayan Google yazılımı.

Google arama sonuçlarında ve Google uygulaması kullanılırken yanında küçük bir yıldırım simgesiyle birlikte çıkan AMP sayfalar, açılımı Accelerated Mobile Pages olan ve bu sayfaların inanılmaz bir hızla yüklenmesini sağlayan sistemlerdir. Bu sistem sayesinde mobil veri harcamasını ve işlem gücü gereksinimini azaltan Google, sonraki hedef olarak aynı sistemi e-posta hesaplarına ve gönderilerine eklemek istiyor.

Dünya çapında her gün gönderilen 270 milyon e-postayı daha interaktif ve veri kullanımı alanında verimli hale getirmek isteyen Google, bu zamana kadar sayfaların aşırı hızlı yüklenmesini sağlayan açık kaynaklı AMP sistemini e-postalara entegre etti. AMP for Email adlı kaynak kodunu geliştiricilerle ve partnerleriyle paylaşan Google, sistemi şimdiden Pinterest ve Booking.com gibilerinin kullanmaya başladığını ifade etti. 

Aldığımız e-postalar üzerinde web sayfaları gösterebilecek olan yeni sistemde örneğin Pinterest’ten aldığınız bir e-postadaki gönderileri e-posta ekranından ayrılmadan görüntüleyebileceksiniz. önümüzdeki aylarda Gmail için de standart haline getirilecek olan AMP Email, görünüşe göre resmi ve resmi olmayan her tür e-posta iletişimini değiştirecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here