Facebook'tan YouTube ve Netflix'e rakip geliyor

Facebook, yeni geliştirdiği Facebook Watch özelliği ile internet televizyonu işine giriyor.

Facebook, yeni geliştirdiği Facebook Watch özelliği ile kullanıcılarına internet üzerinden televizyon izleme imkanı sunmaya başlayacak.

Dünyanın en popüler sosyal ağ sitesi Facebook, Netflix ve YouTube gibi çevrimiçi video oynatma siteleriyle rekabete girmek üzere kendi video uygulamasını geliştiriyor.

Bu doğrultuda Facebook, sayfasına Watch (İzle) başlıklı yeni bir sekme eklenecek. Kullanıcılar bu sekmeden çeşitli dizi film ve programlara ulaşabilecek, ilgilendikleri kanalları takip edebilecek ve izledikleri programlar hakkında yorum yapabilecek. Uygulamada 'Hakkında en çok yorum yapılan programlar', 'İnsanları neler güldürüyor?', 'Arkadaşların neler izliyor?' gibi seçenekler de bulunacak.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, yeni uygulamayla ilgili olarak Facebook hesabından paylaştığı iletisinde "Video izlemek pasif bir eylem olmak zorunda değil. Bu aynı zamanda insanların deneyimlerini paylaşmasının ve aynı şeylere ilgi duyan insanların bir araya gelmesinin bir yolu da olabilir" ifadelerini kullandı. Zuckerberg, videoların özellikle spor ve eğlence odaklı olacağını belirtti.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER