Evan Blass Huawei Mate 10'un yeni bir resmini yayınladı

Yeni modelini 16 Ekim'de çıkarması beklenen Huawei, yapay zeka konusunda oldukça iddialı.

Apple yeni iPhone serisini Eylül ayında açıkladıktan kısa bir süre sonra Çin’li akıllı telefon üreticisi Huawei firmada yeni bir tartışma başlatarak, bu ay içerisinde gerçek anlamda akıllı zekaya sahip bir telefonu Mate 10 modeli formunda ortaya koyacağına söz verdi. Güvenilir haber sızıntılarına kaynaklık eden Evan Blass Mate 10 Pro’nun yeni resmini temin etti. Resimde telefonun üçlü kamera düzeni ve firmanın yapay zeka çalışmaları görülüyor.

Blass geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada firmanın Mate 10’un üç modelini çıkaracağını duyurmuştu. Bu modeller standart bir versiyon, Mate 10 Pro modeli ve Mate 10 Lite modellerinden oluşuyor. Yeni yayınlanan bu resim, Blass’ın VentureBeat’te Pro modeliyle ilgili yazdığı yazıyı destekliyor. 18:9 görüntü oranıyla uçtan uca ekran tasarımına sahip olacak olan model, üç adet kamerayla birlikte gelecek. Arka yüzde 12 ve 20MP’lik dual kamera düzeni yer alırken, ön yüzde ise 8MP’lik bir kamera bulunuyor.

Pro versiyonu ile Lite versiyon arasında diğer bazı ufak tefek farklılıklar da bulunuyor. Pro modeli koyu mavi, siyah ve kahverengi tonlarında çıkacak olmakla birlikte telefonun üst bölümünde daha geniş ve parlak bir şerit yer alıyor.

Resim aynı zamanda Huawei’nin Apple’a yönelttiği eleştiriyi de yansıtıyor: Firmanın önde olduğunu iddia ettiği alan olan yapay zekayı. Huawei Cuma günü telefonun kısa bir tanıtımını yayınlamıştı. Tanıtımda cihazın ‘akıllı bir makine’ olduğu iddia ediliyordu. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam