Dota 2 sistem değişikliğine gidiyor!

DOTA 2 sayesinde MOBA sahnesine atılan Valve, yıllar içerisinde oyuna devamlı yeni özellikler ekledi.

DOTA 2 sayesinde MOBA sahnesine atılan Valve, yıllar içerisinde oyuna devamlı yeni özellikler katarak oyuncular ile olan iletişimini devamlı sağladı. Her hafta alınan yamalar ile birlikte karakter dengelemeleri yapan Valve geliştircileri, bu sefer oyunun MMR sistemini değiştiriyor. Oldukça eski bir yapıda olan DOTA 2'nin MMR sistemi, bundan sonra diğer MOBA oyunlarında olduğu gibi lig sistemine geçecek. Benzer bir sistem hali hazırda Counter Strike: Global Offensive'de de kullanılıyordu.

DOTA 2'nin MMR sistemi değişti

Açıklanan yeni sistemde yedi adet dereceli oyun kategorisi bulunurken, bu kategorilerin içerisinde altı adet küme bulunuyor. Tahmin edeceğiniz üzere yeni bir kategoriye geçmek için altı adet kümeyi geçmeniz gerekmekte. Bu sistemin eski sisteme göre daha kullanışlı olduğu her halinden aşikar. Eski sistemde MMR'ını düşüren oyuncular, tekrar yükseltmek için oldukça fazla vakit harcıyordu. 

Oyuncuların eski MMR değerleri ise tamamen sıfırlanıyor. Valve her oyuncuyu ait olduğu kategoriye yerleştireceği sözünü vermiş durumda.

Açıklanan kategoriler ise şöyle,

1 - Herald
2 - Guardian
3 - Crusader
4 - Archon
5 - Legend
6 - Ancient
7 - Divine

Etiketler: dota-2 valve steam pc mmr
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam