Commvault'un Hypervisor ve depolama ekosistemlerine yeni seçenekler

Commvault, kullanıcılarına servis sağlayaacağı yeni çözümleri ve alternatiflerini genişletiyor.

Commvault’un Data Platform’undaki son yenilikleri arasında, müşterilerin, iş ortaklarının ve üçüncü parti yazılım geliştiricilerin, Amazon Simple Storage Solution, REST ve NFS arayüzleri yoluyla platforma erişmelerine izin veren API’lar da var. İlk olarak, şirketin çözüm portföyünün onbirinci sürümünün parçası olarak 2015 Ekim’inde çıkarılan Commvault Data Platform, gerçek bir açık veri yönetimi platformu olarak tasarlanmıştı, veri depolama, endeksleme, yönetme özelliklerini şimdi müşterilerin, iş ortaklarının ve üçüncü parti yazılım geliştiricilerin erişimine açarken, Commvault Software için de tamamen doğal bir yapıdır.

Platformdaki bu yeni güncellemeler ile Commvault, yeni bir arayüz seti yoluyla Commvault Data Platform’un özelliklerini genişletiyor. Klasik veri merkezi duvarlarının dışardan görünürlüğünü genişleterek, genişletilmiş arama yoluyla veri depolarının bölünmesine yardım ediyor ve şimdi dosya sistemleri ve web sitelerinin yanı sıra SaaS uygulamaları için de indeksleme desteğini ekliyor. Yeni genişletilmiş platformu kullanan müşteriler için bu güncellemeler, on-premise ve off-premise veri setlerinin tek bir indeksli görünümünü sağlıyor.

Genişletilmiş API’lar yoluyla erişime ek olarak şirket, Commvault Data Platform’un şimdi müşterilere petabyte ölçeğinde ortamları desteklemek için herhangi bir ticari donanımda çalışan dağıtık bir depolama seçeneği sunabileceğini duyurdu. Bu, bir taraftan Commvault’un en pratik veri yönetimi ve korumasını kullanırken, yeni teknoloji ve altyapıları bu ölçekte nasıl dağıtacağını düşünen müşterilere, yeni ve uygun maliyetli bir seçenek sunuyor. Bu yeni özellikler, bugünün yüksek hacimli veri seti gereksinimlerini karşılamak ve operasyonel basitliği desteklemek amacıyla, platformun sanal deposunun ‘dağıtıklığı’na izin vermek için, bulut ve web-ölçekli teknoloji Commvault Software’e taşınarak mümkün kılındı.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam