Chrome'a kullanıcıların beklediği bir eklenti geliyor!

Google Chrome'un gelecek olan versiyonunda, Google videoların otomatik olarak başlamasını durduracak

İnternet'te gezinirken reklamlar dışında en çok can sıkan şey, otomatik olarak başlayan videolar olabilir. Sadece insanı şaşırtıp, sinir etmekle kalmayan bu videolar yüksek miktarda güç ve data harcayabilir. Google sonunda bu konuya bir el atıyor. Google Chrome'un gelecek olan versiyonunda, Google bu videoların otomatik olarak başlamasını engelleyecek.
 

Google Chrome'a yeni eklenti

Şirketin yaptığı blog açıklamasında, otomatik olarak başlayan videoların sadece ses olmadığı zaman ya da kullanıcının izin vermesi sonucu başlayacak. Eğer bulunduğunuz sitenin sürekli ziyaretçisiyseniz Chrome bu sitelerde otomatik videolara izin verecek. Ancak, aynı zamanda Google mobil kullanıcılar için bazı korumaları kapatıyor. Chrome'un Android versiyonunda bulunan "Block Autoplay" özelliği kaldırılıyor.

Google, sessiz otomatik videoların dataya ve güce çok küçük bir zararı olduğunu söylese de mobil versiyonlarda eskisinden daha fazla görebileceksiniz. Chrome 64'e gelecek olan bu yenilikler dışında Google, Chrome 63'e sitelerden gelen rastgele reklam seslerini kapabildiğimiz bir özellik ekleyecek.

Sadece videolar ile yetinmeyecek olan Google, kendisine ait bir de AD Blocker geliştiriyor. Sitelerde bulunan reklamları değil de daha çok pop-up'ları engelleyecek olan eklenti, çoğu kişiyi sevindirecek

Etiketler: google chrome pc video
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam