Bir fotoğrafçı ve Apple TV

“Görsel herşeyimi Apple TV’ye yüklüyor ve istediğim filmi Apple TV’me indirerek izliyorum…”


Apple TV, multimedya konusunda büyük ama boyut olarak minik bir mucize. Bir hazine adeta ve onu kullanmayı seven çok sayıda teknoloji meraklısı var. Türkiye’de de yoğun ilgi gören ve gördüğü ilgi her geçen gün daha da artan Apple TV’yi bir teknoloji aşığı, bizler için anlattı. Genç fotoğraf sanatçısı Erdem Genç, hayatında önemli yeri olan Apple TV’yi ne şekilde kullanıyor? Apple TV’de hangi eksikliklerini ortadan kaldırıyor? İşte yanıtlar…

Apple TV’nin hayatımdaki yeri gerçekten önemli. Bu teknolojik aygıtın bana sağladığı faydayı gerçekten çok seviyorum. Bu sevgimi, hayatımdaki en önemli ilham kaynağım olan ve tutkuyla bağlı olduğum mesleğimle ilişkilendirerek ifade etmeye çalışacağım.

Profesyonel fotoğrafçıyım ve kendi mesleğimdeki evrimi Apple TV ile karşılaştırmaya çalışacağım. Biz yıllarca filmli makineler ile fotoğraf çektik, onları tab ettik ve çoğalttık. Bunlar bizim gerçeklerimizdi. Fotoğraf meşakkatli bir olguydu inanın. Artık öyle değil; dijital dünyaya geçtik ve fotoğraflara duvar yerine bilgisayar ekranında bakmaya başladık. Bu değişim bizi fotoğrafa elle dokunmamız gerekmediğine inandırdı. Dokunmuyoruz ve bir bilgisayar ekranına bakmak yetiyor artık.

8 senedir fotoğraf çekiyorum ve duvarımda 1 tane bile fotoğrafım yok. Bu yeterince açıklayıcıdır sanırım. Ayrıca film delileri olarak yıllarca DVD’ler biriktirdik ve kitaplıklarımızda kitaptan çok DVD kutuları yer aldı. Ardından internet hızlandı ve filmleri internetten indirmeye ve hard disc’lerde arşivlemeye başladık. Apple TV tüm bu anlattıklarıma son verdi. İyi ki verdi. Artık görsel her şeyimi Apple TV’ye yüklüyor ve istediğim filmi Apple TV’me indirerek izliyorum.

Makalenin devamı için sonraki sayfaya tıklayınız...

Etiketler: apple-tv erdem-genc profesyonel-fotografci gorsel dvd tab fotograf internet macline
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam