Asus GL753VD inceleme

Asus GL753VD, 17.3 inç devasa ekranıyla bir oyuncunun arayacağı detayların hepsine çözüm sunuyor


Genel oyuncu kitlesi düşünülerek fanın ve ethernet girişinin de solda olduğunu hatırlatalım. Yine oyuncular için tasarlanmış klavyede bir kaç güzel özellik mevcut. 2.5mm tuş yüksekliği ve arkadan aydınlatmalı tuşların 30'una birden bassanız dahi yapışkan tuşlar devreye girmiyor ve tüm tuşları algılıyor. Oyuncuların en çok kullandığı tuşları, yani WASD ve space tuşunu daha belirgin kılarak oyuncuların hata yapma riskini azaltmak isteyen Asus, Gaming Center yazılımına kolay erişim için özel bir tuş yapmış. Baykuş simgesi olan bu tuşa bastığınızda CPU ve GPU değerlerini, hafıza ve hdd değerlerini görmeniz ve oyun profili tanımlamanız mümkün. 

GTX 1050 ekran kartı ile taşınabilir bilgisayarlara, masaüstü bilgisayar kullanıcılarının sahip olduğu kadar grafik işlem gücü vaat eden NVIDIA, bu sebeple M (mobil) takısını kartlarından çıkarmış durumda. Notebook Benchmark test sonuçlarına göre GTX 970M/ GTX 880M ayarında bir grafik gücü sağlayan GTX 1050, son dönemin ilgi çeken kartlarından biri ve directX 12'yi desteklemekte. 

Grafik yükü binmediğinde anakarttaki ekran kartını kullanan dizüstü, optimus özelliği sayesinde gerektiğinde GTX 1050'yi devreye alıyor. 7. nesil 14nm işlemcisi ile 4 çekirdeğinde 2.8 Ghz hız sunan işlemci, turbo modunda 3.8Ghz hızda çalışıyor. 7700HQ seri numaralı işlemciye 16GB DDR4 2133Mhz RAM eşlik ediyor. Tek slotta kullanılan bu belleği en fazla 2x16gb ile 32gb'a yükseltmek mümkün. Tek fanlı kasada iki adet bakır ısı borusu ile ısı dağıtımı sağlanmış durumda. 178 derece görüş açısı sağlayan bir full HD ekran barındıran Rog Strix dizüstünde 128GB'lık M.2 SSD ve 1TB 7200rpm depolama birimleri var. 546MB okuma 342MB yazma hızına sahip bu SSD'nin markası Sandisk. Windows işletim sistemini bu sürücüye kurduğunuzda dizüstünün açılması sadece saniyeler sürmekte. Geniş bir touch pad'in önünde ise dizüstüne dair ışıklı iletişimler (açık ve şarjda olduğu, HDD kullanımı, capslock ışığı gibi) mevcut. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam