Aston Martin'den spor denizaltı aracı

Triton Submarines ile yapılan iş birliği sonucunda, Bond filmlerindeki gibi bir denizaltı çıkıyor ortaya.

Aston Martin, lüks klas spor arabalarıyla bilinir ama, İngiliz üretici tasarım becerilerini çok daha farklı bir ulaşım alanına kaydırmaya karar vermiş: denizaltılar.

Triton Submarines ile işbirliği yapan Aston Martin, 3 kişilik sanat eseri misali bir adet denizaltı tasarlamış. Resimlerden de göreceğiniz üzere araç, tıpkı Bond filmlerinden çıkmış gibi.

‘Neptune’ kod adı verilen araç, şu an itibariyle ‘kavram’ aşamasında. Aston Martin, Triton’ın düşük profilli üç kişilik platformunu ele alarak araca uygun bir tasarım oluşturmuş. Sonuçta ortaya, halihazırda Aston Martin spor arabalarından kullanma imkanına sahip kişilerin satın alabilecekleri, lüks bir denizaltı çıkmış.

Her iki firma da ‘Project Neptune’ü piyasaya sürmek için birlikte çalışmaya devam ediyorlar. Fakat araç oldukça kısıtlı sayıda üretilecek. Bu nedenle de fiyatı da oldukça yüksek olacak olsa gerek. Fakat henüz fiyat konusunda bir bilgimiz bulunmuyor.

Project Neptune’ün yapabilecekleriyle ilgili çok az bilgi mevcut. Triton denizaltı serisine göz atacak olursak, Triton 1650/3 LP üzerinde şekillenecek bir araç olabileceğini söyleyebiliriz. Bu denizaltı 12 saatlik dayanıklılık ve nem kontrolüne sahip olmakla birlikte 500 metre derinliğe dalabiliyor. Belki de Aston Martin’in tasarım tecrübesi dahilinde bu mesafe de arttırılabilir.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam