AR/VR’ın oyunun ötesinde 13 alanda kullanımı

Emlaktan askeriyeye, sağlık alanına kadar pek çok endüstri için AR / VR uygulamaları geliştiriliyor

oyuncular için geliştirilmiş teknolojiler olarak görmesine karşın, yatırımcılar çeşitli endüstrilerdeki önemli AR/VR potansiyelini fark ettiler. AR/VR kurulumları, 2012 yılından bu yana her yıl arttı ve 2017’nin 1. çeyreğinde patladı.

Donanım geliştiricileri AR/VR başlıkları daha uygun maliyetli ve kullanıcı dostu haline getirirken, yeni kurulan şirketler, AR/VR'ın pazarlama ve reklamcılıktan ilaç ve sağlık alanlarına, hatta uzay araştırması ve askeri eğitime kadar her konuda kullanıldığı, oyunların ötesinde yeni kullanım örneklerini geliştiriyorlar.
İşte AR/VR dönüşümü için 13 sektöre yönelik yapılan çalışmalar.

Perakende
2017’de kapanacak mağaza tahminleri ile VR, zorluklarla karşı karşıya kalan geleneksel perakendecilerin yanı sıra bir başka stratejisi olan e-ticaret şirketlerinin de denemeye başladığı bir çözüm oluyor. Bold Metrics gibi yeni şirketler, alışveriş yapanların "sanal haritalarını" yaratmak için VR teknolojisini kullanıyorlar ve böylece 3D ortamda onların neredeyse kıyafetleri sanal olarak denemelerine izin veriyorlar. Perakendeciler, müşterilerin envanterlerine 3D olarak erişmelerine yardımcı olmak için AR / VR teknolojisini kullanabiliyorlar.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam