Apple ekim ayında 4K iMac modeli tanıtacak

Apple'ın ekim ayında gerçekleştireceği etkinlikte yeni nesil 4K iMac'lerini tanıtacağı söyleniyor.

Apple konusunda iyi bir kaynak olan 9to5Mac'e göre, Apple ekim ayı içerisinde bir etkinlik çerçevesinde yeni nesil iMac'leri tanıtacak. Bu iMac'ler, 21.5" büyüklüğünde ve 4K çözünürlükte olacak.  Aynı zamanda aynı sayfada Apple'ın daha küçük boyutlarda bir iMac tanıtacağı da iddia edilmişti.. Söz konusu yeni nesil iMac olunca, yeni nesil işletim sisteminin de yayımlanma tarihi olacağını da söyleyebiliriz. OS X El Capitan üzerine yoğunlaşan yazılımcılar, son halini 4K iMac'te sergileyecekler.

Rakam olarak 4096 x 2304'lük bir çözünürlükten söz ediliyor. Standartların dışında, tipik 4K'lardan biraz daha uzak bir çözünürlük olarak karşımızda. Bununla birlikte, geçmiş aylarda ortaya çıkan iMac'ler gibi PPI oranı da oldukça tatmin edici: 218ppi'dan bahsediliyor. Aslında 5K iMac ile aşağı yukarı aynı bir rakam.

Intel'in IFA 2015'te sunmaya başladığı Skylake serisi de bu iMac'lerde yerini alacak. Core i7-6700 ve 91W i7-6700 (ilk model tasaruf açısından daha faydalı) işlemci modellerinin adı geçiyor.

 

Etiketler: apple imac imac-4k yeni-imac imac-5k intel core-i7 intel-skylake
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam