Android Lollipop için son 90 gün

Android Lollipop'a geçiş için firmalardan ipucu: son 90 gün!

Android L olarak tanıştığımız Android Lollipop 5.0 için günleri saymaya başladık. "Ne zaman gelecek?" gibi soruların sorulmasıyla beraber; firmalar da " son 90 gün" cevabını çok net bir şekilde veriyorlar bize. Peki, Android Lollipop için öne atılan firmalar hangisi?

Öncelikle Android Lollipop'un cihazlarda ne zaman göreceğiz, gibi sorular yerine firmalar arasında imzalanan sözleşmelere bakmak gerekiyor. Sözleşmelerden yola çıkıldığında durum biraz tersine dönüyor, örneğin HTC ve Motorola firmalarının ürettiği cihazlar açısından beklenenin aksine geçiş biraz daha sancılı geçebilir. Google'ın bu konuda Nexus karşısında alternatif ürün yelpazesi oluşmasını istememesi HTC ve Motorola'nın Android 5.0'a geçişini biraz sıkıntıya sokabilir. Fakat elbette bu markaların diğer markalara nazaran biraz daha şanslı olacağı kesin. Bununla birlikte, LG G3 de Android Lollipop 5.0 hakkında sürpriz gerçekleştirebilir.

 

Android haberleri için beslendiğimiz kaynaklar bunları belirtse de, ortada net bir sayı da artık oluşmuş durumda: 90 gün! 90 gün içerisinde Motorola, HTC, Samsung, LG, OnePlus için Android Lollipop 5.0 akibeti belli olmasıyla beraber kullanılacak olan Android Lollipop 5.0'ın da 5.1'den başlayacağı da gelen haberler arasında.

Etiketler: htc samsung oneplus-one android lg lg-g3 android-lollipop-ne-zaman android-5-0 motorola android-l google nexus nexus-9 nexus-6
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam