Alien: Coveinant In Utero, VR’a taşınıyor

AMD ve Dell firmaları Alien: Coveinant In Utero'nun VR platformuna taşınacağını açıkladılar.

Twentieth Century Fox, FoxNext VR Studio, RSA VR, MPC VR ve Mach1 ile teknoloji partnerleri AMD Radeon ve Dell Inspiron, yaptıkları açıklamada Alien: Coveinant In Utero sanal gerçeklik deneyiminin 26 Nisan Alien Günü’nden itibaren Oculus platformunda kullanıcılara sunulacağını açıkladılar. Alien: Coveinant In Utero, içerisinde Samsung Gear VR, Google Daydream View, HTC Vive ve PlayStation VR’ın da bulunduğu tüm mobil ve diğer platformlar üzerinden ise 10 Mayıs’tan itibaren deneyimlenebilecek.

10 Mayıs’ta seyirciyle buluşacak ALIEN bilimkurgu-korku serisinin yeni bölümü Alien: Coveinant için geri sayım devam ederken, kült ALIEN filmlerindeki LV-426 gezegenine bir saygı duruşu niteliğindeki Alien Günü hayran odaklı bir çok aktiviteye evsahipliği yapacak.

Yapımcılığını Ridley Scott’ın yönetmenliğini ise David Karlak’ın üstlendiği Alien: Coveinant In Utero, bir Neomorph yaratığın doğumuna korkunç derecede yakın ve kişisel bir korkunç deneyim sunan, canlı bir kabusa yapılacak 360 derecelik bir sanal gerçeklik yolculuğundan oluşuyor. Serinin hayranları etraflarındaki dünyayı tecrübe edecekler ve Neomorph’un ilk anılarını bu atmosferik çevrede yeniden yaşayacaklar.

360 derecelik videoyu Oculus platformu üzerinden 26 Nisan’dan itibaren deneyimleyebilirsiniz. Videoya Oculus Rift üzerinden veya Oculus tarafından güçlendirilen Samsung Gear VR üzerinden erişilebilecek. Deneyimin Facebook üzerinde de 360 derecelik bir fragmanı da yayınlanacak.Bir Technicolor şirketi olan MPC, Alien: Coveinant filmi için özel efektleri hazırlayan, ödüllü bir VFX stüdyosudur. Ekipler film setinde çalışırken, MPC’nin sanal gerçeklik departmanı -MPC VR- bu sanal gerçeklik deneyimini onlarla eş zamanda geliştirdi. MPC bu sanal gerçeklik deneyimini, DELL Inspiron sistemler üzerinde AMD RYZEN ve RADEON teknolojilerinden faydalanarak yarattı.

 

Etiketler: amd amd-radeon dell-inspiron vr sanal-gerceklik alien-covenant oculus
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam