300 TL altı kompakt fotoğraf makineleri

Hem hesaplı hem işlevsel...

Hem hesaplı hem işlevsel...
 

Kabul etsek de etmesek de fotoğraflar hayatımız için büyük önem taşır ve hayatımızda büyük yer kaplar. Kimi zaman, anılardır fotoğrafları yaşatan. Anılarını fotoğraflamak isteyip de, bu işe yüzlerce TL para ödemek istemeyenler ise, el mecbur piyasadaki en ucuz ürünlere yöneliyor. Bu aşamada ürün bolluğunun ve düşük fiyatlara güvensizliğin, seçim işlemini daha da zor kıldığı tartışılmaz bir gerçek. Bu kararsızlığı yaşamamanız için size piyasadaki en ucuz fakat fiyatına kıyasla işlevsel 300 TL altındaki fotoğraf makinelerini derledik. Sizi, fotoğraf çekmenin en hesaplı yolunda bizleri takip etmeye davet ediyoruz.
 

Nikon Coolpix L23
10.1 megapiksel çözünürlüğe sahip olan L23, 5x optik zoom yapabiliyor (28-140 mm). L23’ün LCD ekranının boyutu 2.7 inç. Ekranın üst düzey akıcılıkta olduğunu söylemek zor. Fakat tabii fiyat/performans boyutundan baktığımızda bu beklenen bir sonuç. Nikon’un kompakt fotoğraf makinesi yalnızca 170 gram ağırlığında ve 80-1600 arasında bir ISO aralığı sunuyor.
  nikon coolpix l23
L23, fiyatına kıyasla bizleri şaşırtacak özellikler içeriyor. Titreşim düzeltme bunlardan biri (belki de en önemlisi). Özellikle L23 gibi ağır olmayan fotoğraf makineleriyle fotoğraf çekerken yaşanabilecek titreşimler, fotoğrafların titrek çıkmasını sağlar. Titreşim düzeltme ile bunun önüne geçebilmek mümkün. 17 farklı çekim modu mevcut. Menüleri ise pratik ve kullanışlı. Ayrıca L23’ü kavraması ve taşıması son derece kolay. Sert plastik bir dış kaplama malzemesi kullanıyor. L23, çalışmak için iki adet AA pil kullanıyor.
Fiyatı: 156 TL
 
panasonic dmc-s3    Panasonic DMC-S3
Panasonic’in piyasada bulunan en ucuz kompakt makinelerinden biri olan DMC-S3, fotoğrafa yeni başlayan ve DSLR almak için henüz erken olduğunu düşünenler için son derece uygun bir makine. 14.1 megapiksel fotoğraf çekebilmesi ise, fiyatına kıyasla oldukça iyi bir kriter. 4x optik zoom yapabiliyor (28-112 mm). 
Tıpkı Nikon Coolpix L23 gibi DMC-S3 de 2.7 inç LCD ekran kullanıyor. Cihazın menülerinin ise biraz karışık olduğunun altını çizelim. Panasonic DMC-S3, fiyatından beklenmeyecek bir özelliğe sahip. Cihaz, 720p video çekebiliyor! Ayrıca şık bir görünüme sahip olması ise DMC-S3 için bir diğer güzel özellik. Kıvrımlı plastikten oluşan dış kaplaması, hem hafif bir yapıya (117 gram) hem de şık bir görünüme sahip. S3’ü tek elle kavrayıp fotoğraf çekebilirsiniz. Kullanımı kolay. Fotoğraf kalitesi orta seviyede. Otomatik modun haricinde 6 farklı çekim modu bulunuyor. Bunların arasında makro, gece ve portre çekimi de mevcut. Şu haliyle S3, tam bir “bas ve çek” fotoğraf makinesi.
Fiyatı: 221 TL

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER